Aktualne i zapowiedzi

NOC MUZEÓW 2022

Termin
14 maja 2022 roku, godz. 18.00–23.00

W tym roku proponujemy:

— Niebiletowany wstęp na aktualne wystawy
Interior (Główna przestrzeń)
Aleksandra Żalińska Utracone – Nieutracone (Mała przestrzeń)

— Oprowadzanie po wystawie „Interior” z kolektywem Land of YZ — godz. 20.00–21.00
Autorskie oprowadzanie po Interiorze z kolektywem Land YZ, wyznaczającym nowe ścieżki odczytania prac z wystawy, w której artyści i artystki podzieliły się swoimi poszukiwaniami prowadzonymi na gruncie hi/herstorycznej wizji polskiej wsi. Prowadzona przez Land of YZ narracja będzie próbą prześledzenia jednego w wątków wpisanych w Interior, jakim jest celebracja transformacji materii w rocznych cyklach obrzędowych i rytuałach agrarnych. Artystki opisują swoją strategię snem antropologa, podkreślając wyzwolony wymiar pracy z historią, daleki od utartych szlaków myślenia o przeszłości.

— Możliwość zakupu w promocyjnych cenach wybranych publikacji w Księgarni Artystycznej!

Zobacz także

Interior

Podobno nic tak nie leczy melancholii jak przeglądanie atlasów, działające jak uzdrawiający substytut podróżowania. Te pozbawione fizycznych trudów wędrówki w wyobraźni kończą się zwykle w interiorze, na ziemiach niczyich, których status pozbawiony językowych dookreśleń jest niepewny i mglisty.

„Art Spaces / Przestrzenie sztuki” — wystawa Jarosława Rodycza w Małej przestrzeni

Prezentowany w Galerii projekt fotograficzny jest efektem wieloletniej pracy artysty na przestrzeni lat 2012–2022. Był on realizowany w Kansas City (USA), Utrechcie (Holandia), Krakowie i Katowicach (Polska).