Zapowiedzi

„Suita małośląska 2023” — wystawa Joanny Zemanek i Grzegorza Sztwiertni

Zasadniczym tematem wystawy zatytułowanej „Suita małośląska 2023” jest granica łącząca (nie dzieląca) województwo śląskie z małopolskim, którą zlokalizowaliśmy w okolicach rzeki Soły we wsi Łęki (miejscu urodzenia i dorastania autorki wystawy JZ) oraz terenów Śląska Cieszyńskiego z granicą na rzece Olzie (miejsce urodzenia i dorastania autora wystawy GS).

Jonasz Stern — wystawa w Małej przestrzeni

Jonasz Stern (1904–1988) malarz, grafik i rysownik, legendarny artysta. Założyciel pierwszej Grupy Krakowskiej w latach 30 dwudziestego wieku i jej powojennej kontynuacji. Uczeń i profesor krakowskiej ASP.

Finisaż wystawy „Amerykańska zabawa – portrety wielokrotne”

6 listopada o godz. 18.00 zapraszamy na finisaż wystawy, który poprowadzi Włodzimierz Majewski – pomysłodawca i współorganizator prezentacji.

Weekend seniora z kulturą

W ramach akcji Weekend seniora z kulturą zapraszamy seniorki i seniorów na bezpłatne warsztaty ekspresji twórczej oraz bezpłatne zwiedzanie wystawy!

NOC-K 2022 – VIII Katowicka Noc Galerii

Jak co roku bierzemy udział w Katowickiej Nocy Galerii NOC-K. Zapraszamy 30 września w godz. 17.00–22.00.

Kolekcja Grzegorza Schmidta

Kolekcja na obecnym etapie liczy ponad dwieście dzieł kilkudziesięciu autorów, przynależnych do pokolenia klasyków nowoczesności i reprezentantów młodszej generacji – zarówno artystów powszechnie uznanych jak i tych, których budując kształt zbioru odkrywa kolekcjoner.

„UTRACONE – NIEUTRACONE” — wystawa Aleksandry Żalińskiej w Małej przestrzeni

Projekt studentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, dotykający problemu zanikania wspomnień. Podkreśla rolę fotografii jako konserwatora ulotnych śladów naszej obecności.

Sztuka i arteterapia w czasach wojny

Ogólnopolskie seminarium edukatorów

Spacer szlakiem katowickich neonów – w ramach wystawy „Alfabet sztuki dziecka”

20 sierpnia o godz. 21.00 zapraszamy na spacer po ulicach Katowic ścieżką nieistniejących już neonów. Wybraliśmy dla Was te najpiękniejsze oraz przywołujące wspomnienia o zmianach i ogromnym tempie rozwoju miasta w ostatnich dekadach.

Oprowadzanie po wystawie Mikołaja Szpaczyńskiego „Ciąg dalszy”

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie „Ciąg dalszy” z udziałem artysty, Mikołaja Szpaczyńskiego oraz kuratorki wystawy, dr Marty Lisok.